Thomson 42FU5555S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Thomson 42FU5555S (17 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Thomson 42FU5555S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thomson |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | 42FU5555S |
| Färg på produkten: | Rood |
| Vikt: | 47 g |
| Bredd: | 121 mm |
| Djup: | 179 mm |
| Höjd: | 184 mm |
| Förpackningens vikt: | 151 g |
| Förpackningens bredd: | 219 mm |
| Djuppackning: | 159 mm |
| Förpackningshöjd: | 46 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Skärm diagonal: | 42 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | MP3 |
| Videoformat som stöds: | DIVX, MKV, MPEG4 |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Ljusstyrka: | 350 cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 85 W |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Hållbarhetscertifikat: | CE, RoHS |
| Plug and play: | Ja |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Förvaringstemperatur: | -25 - 70 °C |
| Internera: | Ja |
| Stöder Mac-operativsystem: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Värdgränssnitt: | PCIe |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Strömförbrukning (genomsnitt): | 68 W |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 310 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 380 mm |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 500 mm |
| Kvantitet per (yttre) huvudkartong: | 60 stuk(s) |
| Drifttemperatur (TT): | 5 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 15 - 90 procent |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 84733020 |
| Hot-swap: | Nee |
| Expansionskorts formfaktor: | Volledige hoogte / Laag profiel |
| Expansionskort standard: | PCI 3.0 |
| Dataöverföringshastighet (max): | 8 Gbit/s |
| Utgångsgränssnitt: | M.2 |
| Produktens färg: | Silver |
| bruksanvisning: | Ja |
| HD-typ: | Full HD |
| Bredd (utan stativ): | 950 mm |
| Höjd (utan stativ): | 590 mm |
| Bredd (med stativ): | 950 mm |
| Djup (med stativ): | 226 mm |
| Höjd (med stativ): | 640 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 10 W |
| Djup (utan stativ): | 40 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-T |
| PC-ljud in: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Antal SCART-kontakter: | 1 |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning: | Edge-LED |
| Smart-TV: | Ja |
| Bildkomprimeringsformat: | JPG |
| På / av-knapp: | Ja |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.29 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 200 x 200 mm |
| PC-In (D-Sub): | Ja |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Synlig diagonal skärmstorlek: | 107 cm |
| Wi-Fi-redo: | Ja |
| DLNA-certifierad (Digital Living Network Alliance): | Ja |
| Vanligt gränssnitt (CI): | Ja |
| Teletext: | 1000 sidor |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thomson 42FU5555S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Thomson Manualer
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026