Trendnet TPE-TG50ES Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TPE-TG50ES (58 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TPE-TG50ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/58

TRENDnetUser’s Guide
CoverPage
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TPE-TG50ES |
| Vikt: | 380 g |
| Bredd: | 150 mm |
| Djup: | 98 mm |
| Höjd: | 28 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 34 W |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 2942586 h |
| Strömförsörjning ingår: | Ja |
| Antal VLAN: | 32 |
| Paketbuffertminne: | 0.125 MB |
| Portspegling: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 31 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| VLAN-stöd: | Ja |
| AC-inspänning: | 110 - 240 V |
| Kryptering/säkerhet: | SNMP |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Firmware kan uppgraderas: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| VLAN-funktioner: | Port-based VLAN, Private VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| IGMP-snooping: | Ja |
| Ingående ström: | 0.75 A |
| Överföringsbegränsning: | Ja |
| Adresstabellstorlek: | 2000 poster |
| Jumboramar: | 9000 |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 10000 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran: | 7.44 Mpps |
| Broadcast Storm-kontroll: | Ja |
| STP (Spanning Tree Protocol): | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 4 |
| Switch typ: | hanterad |
| Länkaggregering: | Ja |
| Likströmsdriftspänning: | 48 V |
| Algoritmer för schemaläggning av köer: | SP, WFQ |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TPE-TG50ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026