Trendnet TI-PG541i Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TI-PG541i (155 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 46 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TI-PG541i eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/155

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TI-PG541i |
| Vikt: | 528 g |
| Bredd: | 135 mm |
| Djup: | 120 mm |
| Höjd: | 31 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 130 W |
| Uteffekt: | 5 A |
| Rackmontering: | Nej |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 435905 h |
| Antal VLAN: | 256 |
| Paketbuffertminne: | 128 MB |
| Genomströmning: | 8.93 Mpps |
| Portspegling: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| DHCP-funktioner: | DHCP server |
| Systemhändelselogg: | Ja |
| Autentisering: | Portbaserad auktorisering |
| Produktens färg: | Svart |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 120 W |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port: | 30 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| VLAN-stöd: | Ja |
| Utgångsspänning: | 48 V |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP30 |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, HTTPS, SNMP |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85176990 |
| VLAN-funktioner: | Tagged VLAN, Protocol-based VLAN |
| IGMP-snooping: | Ja |
| Loopskydd: | Ja |
| Åtkomstkontrollista (ACL): | Ja |
| Multicast-stöd: | Ja |
| Adresstabellstorlek: | 16000 poster |
| Jumboramar: | 10000 |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 12 Gbit/s |
| Broadcast Storm-kontroll: | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 4 |
| Switch typ: | hanterad |
| Switch-lager: | L2+ |
| ARP-inspektion: | Ja |
| Länkaggregering: | Ja |
| MIB stödd: | RFC 1213, RFC 1493, RFC 1643, RFC 1757 |
| Antal SFP-modulplatser: | 1 |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS): | Ja |
| DIN-skena: | Ja |
| Plintport: | Ja |
| Kopplingsplint ingår: | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser: | Ja |
| MAC-adresstabell (Multicast): | 256 poster |
| CD med drivrutiner: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TI-PG541i ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026