Trendnet TI-RP262i Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TI-RP262i (155 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TI-RP262i eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/155

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TI-RP262i |
| Vikt: | 3580 g |
| Bredd: | 440 mm |
| Djup: | 310 mm |
| Höjd: | 44 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 705 W |
| Certifiering: | CE\nFCC\nIEC 60068-2-27\nIEC 60068-2-32\nIEC 60068-2-6 |
| Rackmontering: | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 475352 h |
| Antal VLAN: | 4094 |
| Konsolport: | RJ-45 |
| Paketbuffertminne: | 0.5 MB |
| Portspegling: | Ja |
| DHCP-funktioner: | DHCP Option 82, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Systemhändelselogg: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Formfaktor: | 1U |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 685 W |
| Strömförsörjning via Ethernet: | 48 V |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port: | 30 W |
| Effekt skyddsfunktioner: | Over current, Short circuit |
| Temperatur vid drift: | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| VLAN-stöd: | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP30 |
| Kryptering/säkerhet: | SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSH-2 |
| Material, hölje: | Metall |
| Rackmonteringssats: | Ja |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85176990 |
| VLAN-funktioner: | MAC address-based VLAN, Tagged VLAN |
| IGMP-snooping: | Ja |
| Åtkomstkontrollista (ACL): | Ja |
| Multicast-stöd: | Ja |
| Adresstabellstorlek: | 8000 poster |
| Jumboramar: | 10000 |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 52 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran: | 38.7 Mpps |
| Broadcast Storm-kontroll: | Ja |
| STP (Spanning Tree Protocol): | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 24 |
| Switch typ: | hanterad |
| Switch-lager: | L2 |
| ARP-inspektion: | Ja |
| Lagra-och-vidarebefordra: | Ja |
| Länkaggregering: | Ja |
| BPDU-filtrering/-skydd: | Ja |
| Antal SFP-modulplatser: | 2 |
| Antal filtrerade fleranvändargrupper: | 256 |
| Algoritmer för schemaläggning av köer: | SP, WFQ, Weighted Round Robin (WRR) |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser: | Ja |
| Fläktlös: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TI-RP262i ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026