Trendnet TPE-3026L Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TPE-3026L (187 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TPE-3026L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/187

TRENDnetUser’s Guide
CoverPage
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TPE-3026L |
| Vikt: | 3500 g |
| Bredd: | 440 mm |
| Djup: | 280 mm |
| Höjd: | 44 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 7 W |
| Certifiering: | - CE\n- FCC\n- UL |
| Rackmontering: | Ja |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| Buffertstorlek: | 400 KB |
| Produktens färg: | Svart |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Formfaktor: | 1U |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 430 W |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port: | 30 W |
| Effekt skyddsfunktioner: | Over current, Short circuit |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Rackmonteringssats: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Adresstabellstorlek: | 8000 poster |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 52 Gbit/s |
| Broadcast Storm-kontroll: | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Flödeskontroll: | Ja |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 24 |
| Antal SFP-modulplatser: | 2 |
| Fiberoptiska kontakten: | SFP |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TPE-3026L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026