Trendnet TPE-TG182 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TPE-TG182 (2 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TPE-TG182 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TPE-TG182 |
| Vikt: | 2500 g |
| Bredd: | 324 mm |
| Djup: | 230 mm |
| Höjd: | 44 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 40 W |
| Certifiering: | NDAA / TAA, CE, FCC, ETL |
| Rackmontering: | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 659157 h |
| Paketbuffertminne: | 0.5 MB |
| Full duplex: | Ja |
| Halv duplex: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Formfaktor: | 1U |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 240 W |
| Effekt skyddsfunktioner: | Over current, Short circuit |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Rackmonteringssats: | Ja |
| Strömkälla: | AC |
| Ljudnivå Lc IEC: | 26 dB |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Adresstabellstorlek: | 8000 poster |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 36 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran: | 23.8 Mpps |
| 10G stöd: | Nej |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 18 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 16 |
| Antal fläktar: | 1 fläkt/-ar |
| Antal installerade SFP-moduler: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TPE-TG182 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026