Trendnet TPE-2840WS Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TPE-2840WS (148 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TPE-2840WS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/148

TRENDnetUser’s Guide
CoverPage
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TPE-2840WS |
| Vikt: | 3800 g |
| Bredd: | 440 mm |
| Djup: | 250 mm |
| Höjd: | 44.45 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Rackmontering: | Ja |
| MAC-adressfiltrering: | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 257362 h |
| Antal VLAN: | 256 |
| Genomströmning: | 41.7 Mpps |
| Portspegling: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| Buffertstorlek: | 1024 KB |
| Produktens färg: | Svart |
| Formfaktor: | 1U |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig): | 240.2 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 185 W |
| Temperatur vid drift: | -5 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| VLAN-stöd: | Ja |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, SSL/TLS |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 54 dB |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Lednings Protokoll: | SNMP v1/v2c/v3, RMON v1, HTTP/HTTPS |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1ab, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85176990 |
| IGMP-snooping: | Ja |
| SSH / SSL-stöd: | Ja |
| Åtkomstkontrollista (ACL): | Ja |
| Multicast-stöd: | Ja |
| Adresstabellstorlek: | 16000 poster |
| Switch kapacitet: | 56 Gbit/s |
| STP (Spanning Tree Protocol): | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Flödeskontroll: | Ja |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 4 |
| Antal fläktar: | 3 fläkt/-ar |
| Switch typ: | hanterad |
| Länkaggregering: | Ja |
| MIB stödd: | MIB, MIB II |
| Antal SFP-modulplatser: | 4 |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar: | 24 |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet: | 20 |
| Koppar Ethernet-kablar teknik: | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TPE-2840WS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026