Trendnet TPE-TG82ES Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TPE-TG82ES (59 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TPE-TG82ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/59

TRENDnetUser’s Guide
CoverPage
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TPE-TG82ES |
| Vikt: | 423 g |
| Bredd: | 171 mm |
| Djup: | 97.8 mm |
| Höjd: | 28.6 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 68.6 W |
| Certifiering: | FCC\nCE\nRoHS |
| Uteffekt: | 1.67 A |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Rackmontering: | Nej |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 730455 h |
| Antal VLAN: | 32 |
| Portspegling: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| Buffertstorlek: | 192 KB |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 64 W |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port: | 30 W |
| Effekt skyddsfunktioner: | Over current, Short circuit |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| VLAN-stöd: | Ja |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Material, hölje: | Metall |
| Firmware kan uppgraderas: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Lednings Protokoll: | SNMP v1, v2c |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| VLAN-funktioner: | Private VLAN, Voice VLAN, Tagged VLAN, Port-based VLAN |
| IGMP-snooping: | Ja |
| Ingående ström: | 1.2 A |
| Multicast-stöd: | Ja |
| Adresstabellstorlek: | 4096 poster |
| Jumboramar: | 9000 |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 16 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran: | 11.9 Mpps |
| Broadcast Storm-kontroll: | Ja |
| STP (Spanning Tree Protocol): | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar: | 8 |
| Switch typ: | hanterad |
| Länkaggregering: | Ja |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar: | 8 |
| Koppar Ethernet-kablar teknik: | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Likströmsdriftspänning: | 54 V |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TPE-TG82ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026