Trendnet TPE-TG380 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TPE-TG380 (2 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TPE-TG380 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TPE-TG380 |
| Vikt: | 900 g |
| Bredd: | 240 mm |
| Djup: | 103 mm |
| Höjd: | 26 mm |
| LED-indikatorer: | Activity, Link, PoE, Power |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 12 W |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Paketbuffertminne: | 1.5 MB |
| Full duplex: | Ja |
| MTBF (PoE): | 1121502 h |
| Kabeltyper som stöds: | Cat5e |
| Halv duplex: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN: | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget: | 100 W |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port: | 30 W |
| Effekt skyddsfunktioner: | Over current, Short circuit |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Material, hölje: | Metall |
| Kabel inkluderad: | DC |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömkälla: | AC/DC |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85176990 |
| Adresstabellstorlek: | 16000 poster |
| Jumboramar: | 12000 |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Switch kapacitet: | 40 Gbit/s |
| 10G stöd: | Nej |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Switch typ: | Ohanterad |
| Strömanslutning: | DC-in-uttag |
| Strömkabel längd: | 1.5 m |
| Fläktlös: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TPE-TG380 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026