Trendnet TV-IP212W Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP212W
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP212W (11 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP212W eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/11

TV-IP212/TV-IP212W
TV-IP312/TV-IP312W
Quick Installation Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP212W |
| Vikt: | 140 g |
| Bredd: | 70 mm |
| Djup: | 57 mm |
| Höjd: | 100 mm |
| LED-indikatorer: | Link, Power |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g |
| Videoformat som stöds: | 3GP, MPEG, MPEG4 |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | - x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | Automatisk |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 288 (QVGA), 640 x 480 (VGA) |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Processor: | ARM9 |
| Produktens färg: | Silver |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| Frekvensområde: | 50 - 16000 hz |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Minimibelysning: | 0.5 lx |
| Mörkerseende: | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | HTTP, FTP, TCP/IP, UDP, ICMP, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, PPPoE, UPnP, RTP, RTSP, RTCP |
| Likströmsingång: | Ja |
| Plug & Play-kompatibel: | Nej |
| Medföljande programvara: | SecurView |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Strömlysdiod: | Ja |
| Minimikrav, RAM: | 512 MB |
| Minimikrav, processor: | Pentium 4 1GHz |
| DC utgående ström: | 2.5 A |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP212W ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026