Trendnet TV-IP612P Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP612P
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP612P (102 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP612P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/102

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP612P |
| Vikt: | 770 g |
| Videoformat som stöds: | H.264 |
| Maximal upplösning: | 704 x 576 pixlar |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CCD |
| Digital zoom: | 16 x |
| Optisk zoom: | 10 x |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 7 (32/64-bit), Vista (32/64-bit), XP (32/64-bit) |
| Lutningsvinkel: | -31 - 84 ° |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12 W |
| Produktstorlek (BxDxH): | 125 x 130 x 125 mm |
| Temperatur vid drift: | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -15 - 60 ° C |
| Minimibelysning: | 0.02 lx |
| Brännviddsintervall: | 3.8 - 38 mm |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, ARP, TCP, UDP, ICMP DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, HTTP, PPPoE, UPnP, RTP, RTCP, RTSP |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Efterlever industristandard: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3af |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 51.3 ° |
| Panoreringsvinkel: | -165 - 165 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 39.3 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP612P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026