Trendnet TV-IP315PI Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP315PI
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP315PI (54 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP315PI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/54

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP315PI |
| Vikt: | 476 g |
| Bredd: | 110 mm |
| Djup: | 110 mm |
| Höjd: | 90 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264 |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 2688 x 1520 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| vitbalans: | Automatisk |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 32 användare (er) |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Antal språk: | 5 |
| Produktens färg: | Vit |
| Monteringssats: | Ja |
| Slutartid: | 1/100000 - 1/3 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | DEU, ENG, ESP, FRE, RUS |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, HTTPS, SSL/TLS |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264 |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, UDP, TCP, ICMP, ONVIF Profile S/G, PSIA, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, SNMP, NFS, SMB / CIFS, HTTP, HTTPS, PPPoE, UPnP, Bonjour, RTSP, RTP, RTCP, SSL |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Justering av fokus: | 2.0 |
| DC utgående ström: | 1 A |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 83 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 45 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 98 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP315PI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026