Trendnet TV-IP745SIC Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP745SIC
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP745SIC (18 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP745SIC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

TV-IP745SIC
TV-IP745SIC (V1)/ 08.28.2014
ŸQuick Installation Guide (1)
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP745SIC |
| Vikt: | 132 g |
| Bredd: | 73 mm |
| Djup: | 105 mm |
| Höjd: | 73 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Videoformat som stöds: | H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Videolägen som stöds: | 720p |
| Maximal upplösning: | 1280 x 720 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 1.4 mm |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Lösenordsskydd: | Användare |
| Strömförbrukning (max): | 5 W |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Full HD: | Nej |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Optisk zoom: | - x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Temperatursensor: | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC |
| Kabellängd: | 3.3 m |
| Produktens färg: | Blue, White |
| Monteringssats: | Ja |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Låda |
| mörkerseende avstånd: | 7.5 m |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 85 % |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | WPS |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Monteringssätt: | Vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, UDP, TCP, ICMP, ONVIF Profile S, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, SAMBA, 3GPP, HTTP, UPnP, Bonjour, LLTD, RTSP, RTP, RTCP |
| DC-utgång volt: | +5V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Manual: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 32 GB |
| Justering av fokus: | 2.4 |
| DC utgående ström: | 1.2 A |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 98 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 69 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP745SIC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026