Asus ProArt PA248CRV Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus ProArt PA248CRV (36 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 35 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
36
Nedladdningar
278
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA248CRV |
| Höjd: | 414 mm |
| Förpackningens bredd: | 610 mm |
| Skärm diagonal: | 24.1 " |
| Upplösning: | 1920 x 1200 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | E |
| Vikt (med stativ): | 5900 g |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Silver |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| HDCP-version: | 1.4 |
| Typ av laddningsport: | USB Type-C |
| Hållare: | -30 - 30 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 23 ° |
| Färgomfång: | 97 % |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| HD-typ: | WUXGA |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 2 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 531.69 mm |
| Höjd (utan stativ): | 350.18 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4200 g |
| Bredd (med stativ): | 531.69 mm |
| Djup (med stativ): | 190.37 mm |
| Höjd (med stativ): | 529.2 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 126 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8500 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 44.1 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| USB-strömförsörjning upp till: | 96 W |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 15 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 18 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12.35 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:10 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Pixeltäthet: | 94 ppi |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 95 - 95 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 3 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.27 x 0.27 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 518.4 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 324 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| USB-strömleverans: | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort: | Ja |
| Antal USB typ C-portar nedströms: | 1 |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025