Asus ROG Strix XG27UQ Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus ROG Strix XG27UQ (40 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 17 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
40
Nedladdningar
354
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG27UQ |
| Höjd: | 275 mm |
| Förpackningens bredd: | 731 mm |
| LED-indikatorer: | Status |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 7500 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Hållare: | -40 - 40 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 2 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 633.6 mm |
| Höjd (utan stativ): | 381.1 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4400 g |
| Bredd (med stativ): | 633.64 mm |
| Djup (med stativ): | 269.5 mm |
| Höjd (med stativ): | 556.5 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 495 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10700 g |
| Djup (utan stativ): | 94.3 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Strömförbrukning (vanlig): | 90 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, USB |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Likströmsingång: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 48 - 510 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 135 hz |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.15525 x 0.15525 mm |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.16 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.34 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Ljusstyrka (max): | 400 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
| DCI-P3-täckning: | 90 % |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025