Asus VE248HR Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VE248HR (30 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus VE248HR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

VE247/VE248/VE249
Series
LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VE248HR |
| Höjd: | 480 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 27 kWh |
| Förpackningens bredd: | 638 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Skärm diagonal: | 24 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 2, C-Tick, ErP, FCC, Gost-R, J-MOSS, PSB, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 10000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Strömförbrukning (genomsnitt): | 19 W |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 569.4 mm |
| Höjd (utan stativ): | 340.4 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4400 g |
| Bredd (med stativ): | 569.4 mm |
| Djup (med stativ): | 201 mm |
| Höjd (med stativ): | 409.7 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 175 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7100 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 57.3 mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 35 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), VGA |
| Strömingång: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 1 W |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 50 - 76 hz |
| Horisontellt sökområde: | 30 - 83 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 76 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildpunktavstånd: | 0.2768 x 0.2768 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VE248HR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025