Asus ROG Strix XG32UQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG32UQ (30 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG32UQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

ULT RASNELLE GAMING-MONITOR
XG32UQ
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG32UQ |
| Höjd: | 526 mm |
| Förpackningens bredd: | 900 mm |
| Skärm diagonal: | 32 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | TÜV Flicker-free\nTÜV Low Blue Light\nVESA DisplayHDR 600\nAMD FreeSync Premium Pro\nG-SYNC Compatible |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 1000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 8900 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Färgdjup: | 10 bit |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Hållare: | -20 - 20 ° |
| Skuggkontroll: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Färgomfång: | 96 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 728.18 mm |
| Höjd (utan stativ): | 428.52 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5770 g |
| Bredd (med stativ): | 728.18 mm |
| Djup (med stativ): | 279.93 mm |
| Höjd (med stativ): | 539.87 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 226 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13200 g |
| Djup (utan stativ): | 87.12 mm |
| Löstagbart stativ: | Ja |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 33 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 117 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 51 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | DisplayPort, HDMI, USB Type-A |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 160 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | DisplayHDR 600 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 350 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 47 - 160 hz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.1845 x 0.1845 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 708.48 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 398.52 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Skruvar medföljer: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 130 % |
| Ljusstyrka (max): | 600 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Främre infattning: | Svart |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
| Anti-glare skärm: | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG32UQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025