Asus VH238H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VH238H (19 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus VH238H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

VH238H Serie
LCD Monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VH238H |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Höjd: | 475 mm |
| Förpackningens bredd: | 620 mm |
| Skärm diagonal: | 23 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Medföljande kablar: | RCA |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Genomsnittlig effekt: | - W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | UL/cUL, CB, CE, ErP, FCC, CCC, BSMI, Gost-R, C-Tick, VCCI, PSB, J-MOSS, RoHS, WEEE, Windows 7 WHQL |
| HDCP: | Ja |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 50000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 4300 g |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Ljudutgångskanaler: | - kanalen |
| Diameter drivrutin subwoofer (imperiaal): | 10 " |
| Frekvensomfång: | 28 - 20000 Hz |
| Upphängningssystem för väggen: | Ja |
| AUX ingång: | Ja |
| Medföljande subwoofer: | Ja |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Apple dockningskompatibilitet: | Niet ondersteund |
| Digitalt ljud optiskt in: | 1 |
| Soundbar vikt: | 5700 g |
| Subwoofer anslutning: | Draadloos |
| Vikt subwoofer: | 11300 g |
| Diameter högtonenhögtalare: | 0.78 " |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 330 x 368 x 343 mm |
| Antal diskantdrivrutiner: | 2 |
| Diameter förare i mellanregister: | 3.5 " |
| Soundbar-mått (BxDxH): | 1117 x 117 x 79 mm |
| Strömförbrukning (typiskt): | 300 W |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Bredd (utan stativ): | - mm |
| Höjd (utan stativ): | - mm |
| Vikt (utan stativ): | - g |
| Bredd (med stativ): | 550.2 mm |
| Djup (med stativ): | 220 mm |
| Höjd (med stativ): | 415.4 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 170 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6200 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | - mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 25 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| PC-ljud in: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AUX, DVI, VGA |
| Strömingång: | Ja |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Svarstid (medel): | 2 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 56 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 31 - 79 kHz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildstorlek diagonalt: | 584 mm |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.2652 x 0.2652 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VH238H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025