Asus C1242HE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus C1242HE (33 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus C1242HE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

C1242-serie
lcd-monitor
Gebruikershandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | C1242HE |
| Höjd: | 420 mm |
| Förpackningens bredd: | 612 mm |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | C |
| Vikt (med stativ): | 3600 g |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Ramlös design: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| HDCP-version: | 1.4 |
| Varumärkesspecifika teknologier: | SPLENDID |
| Lutningsvinkel: | -5 - 23 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 539.7 mm |
| Höjd (utan stativ): | 325.1 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3400 g |
| Bredd (med stativ): | 539.7 mm |
| Djup (med stativ): | 205 mm |
| Höjd (med stativ): | 391 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 152 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5000 g |
| Djup (utan stativ): | 54.3 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 12 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 11.7 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Business |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildstorlek horisontalt: | 527.04 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 296.46 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus C1242HE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025