Asus VW197DR Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VW197DR (21 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus VW197DR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/21

VW197 Series
LCD Monitor
User Guide
November
2011
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VW197DR |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 45000 g |
| Bredd: | 1521 mm |
| Djup: | 99 mm |
| Höjd: | 897 mm |
| Förpackningens vikt: | 55000 g |
| Förpackningens bredd: | 1700 mm |
| Djuppackning: | 220 mm |
| Förpackningshöjd: | 1075 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.1, Android 7.1.2 |
| LED-indikatorer: | Energiljus |
| Blåtand: | Ja |
| Monteringsverktyg: | Ja |
| Skärm diagonal: | 65 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Pekskärm: | Ja |
| Processorfrekvens: | 2.8 GHz |
| Antal processorkärnor: | 2 |
| RAM-kapacitet: | 2 GB |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| USB-kontakttyp: | USB Type-A |
| Betraktningsvinkel, horisontell: | 178 ° |
| Betraktningsvinkel, vertikal: | 178 ° |
| Medföljande kablar: | AC, HDMI, USB |
| Touch-teknik: | Multi-touch |
| Ljusstyrka: | 350 cd/m² |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Antal inbyggda högtalare: | 2 |
| Strömförbrukning (max): | 207 W |
| Certifiering: | TCO5.1, TUV-GS, TUV-Ergo, UL/cUL, CB, CE, ErP, FCC, CCC, BSMI, Gost-R, C-Tick, VCCI, PSB, RoHS, WEEE, ISO 9241-307 |
| HDCP: | Nej |
| Gränssnitt: | HDMI |
| Respons tid: | 8 ms |
| Pixelpitch: | 0.372 x 0.372 mm |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1366 x 768 |
| VESA montering: | Ja |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 600 x 400 mm |
| Bildförhållande: | 4:3, 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 50000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Typ processor: | Ja |
| Användarminne: | 16 GB |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 40 °C |
| Typ av panel: | LCD |
| Maximalt internminne: | 2 GB |
| Stöder Mac-operativsystem: | Ja |
| Förvaringsfuktighet: | 10 - 90 procent |
| Mac-kompatibilitet: | Ja |
| Inkluderar en penna: | Ja |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Minsta RAM: | 4 MB |
| Power högtalare: | 24 W |
| Multi touch: | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Wifi: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 10 - 90 procent |
| Arbetsplats: | 1428.5 x 803.5 mm |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Inbyggd projektor: | Nee |
| Typ penna: | Passief |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Bredd (utan stativ): | - mm |
| Höjd (utan stativ): | - mm |
| Vikt (utan stativ): | 3100 g |
| Bredd (med stativ): | 445.7 mm |
| Djup (med stativ): | 185 mm |
| Höjd (med stativ): | 357.7 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 150 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 4900 g |
| Djup (utan stativ): | - mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 23 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | VGA |
| Strömingång: | Ja |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 55 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 30 - 80 kHz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.2 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.30 x 0.30 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VW197DR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025