Asus ROG Strix XG16AHPE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG16AHPE (26 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG16AHPE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

ROG STRIX XG16AHPE/
XG16AHPE-W
Draagbare gaming-
monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG16AHPE |
| Höjd: | 120 mm |
| Förpackningens bredd: | 498 mm |
| Batterikapacitet: | 7800 mAh |
| Skärm diagonal: | 15.6 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | UL, CB, GOST |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 900 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | W-LED |
| Typ av laddningsport: | USB Type-C |
| Antal Micro HDMI-portar: | 1 |
| Snabbladdningsteknik: | Quick Charge 1.0 |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 360.52 mm |
| Höjd (utan stativ): | 225.52 mm |
| Bredd (med stativ): | 360.52 mm |
| Djup (med stativ): | 11.8 mm |
| Höjd (med stativ): | 225.52 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 118 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 3000 g |
| väska: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 11.8 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 13 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10 W |
| Hållbarhetscertifiering: | CE |
| Kabel inkluderad: | Micro-HDMI, USB Type-C |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 800:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| Snabb laddning: | Ja |
| Garantisedel: | Ja |
| Interface-adapters ingår: | USB Type-A male - USB Type-C female |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Nej |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Positionering på marknaden: | Hem |
| Drifttid för batteri: | 3 h |
| Svarstid (medel): | 3 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Antal talare: | 2 |
| Bildpunktavstånd: | 0.179 x 0.179 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Nätadapter ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| USB-strömleverans: | Ja |
| Revision av USB-strömförsörjning: | 3.0 |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
| Antal USB typ C-portar uppströms: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG16AHPE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025