Asus VZ249HEG1R Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VZ249HEG1R (29 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus VZ249HEG1R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29

VZ249 serie1R-
LCD monitor-
Handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VZ249HEG1R |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 358 mm |
| Höjd: | - mm |
| Nettoskatt: | 270 W |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Förpackningens bredd: | 595 mm |
| Snäll: | Muurmontage |
| Maximal utsugskapacitet: | 620 m³/uur |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 38 dB |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | LED |
| Soort vetfilter: | Aluminium |
| Strömlampa: | 2.5 W |
| Ljudnivå (hög hastighet: | 68 dB |
| Antal filter: | 2 stuk(s) |
| Intensivt läge: | Ja |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 1, CU, FCC, J-MOSS, KCC, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light, RCM |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Ramlös design: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| Lutningsvinkel: | -5 - 22 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Nej |
| Bredd (utan stativ): | 539.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 319.5 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3000 g |
| Bredd (med stativ): | 539.5 mm |
| Djup (med stativ): | 213 mm |
| Höjd (med stativ): | 406.5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 475 mm |
| Djup (utan stativ): | 36.5 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 19 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 18 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 75 x 75 mm |
| Vertikalt sökområde: | 48 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 30 - 83 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 75 hz |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 527.04 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 296.46 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| NTSC-täckning (typisk): | 72 % |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VZ249HEG1R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025