Hisense WF3M841BWI Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WF3M841BWI
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WF3M841BWI (42 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hisense WF3M841BWI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/42

USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference.
WF3M841BWI
WF3M741BWI
English
EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WF3M841BWI |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 63000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 825 mm |
| Antal program: | 16 |
| Energiförbrukning: | 44 kWh |
| Motor: | Borstlös |
| Förpackningens bredd: | 680 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 38 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Självrengörande: | Nej |
| Cykeltid (max): | 360 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Doseringsassistent: | Nej |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Baby care, Cotton, Cottons 20°C, Cottons 40°C, Jeans/denim, Steam, White, Wool |
| Justerbar temperatur: | Nej |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Bruttovikt: | 64000 g |
| Nettovikt: | 64000 g |
| Automatiskt doseringssystem: | Nej |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 9 kg |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Förpackningsvolym: | 0 cm ^ |
| EAN: | 6901101827586 |
| Handtvätt: | Nej |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 605 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 64000 g |
| Tvättklass: | A |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Bulleremission, klass: | A |
| Installationsfack, bredd: | 610 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 840 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Nej |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Staplingsbar: | Nej |
| Ansluten effekt: | 230 W |
| Skumkontrollssystem: | Nej |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Nej |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Torkklass: | B |
| Halv-belastning: | Ja |
| Innerbelysning: | Nej |
| Ingen sköljning: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84501100 |
| Tulltaxa, kod för Storbritannien: | 84501100 |
| Djup med stängd lucka: | 540 mm |
| Fläckborttagningsfunktion: | Nej |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.5 W |
| Water Plus: | Nej |
| ECCN (Export Control Classification Number): | 84501100 |
| Ingen centrifugering: | Ja |
| Typ av trumma: | Prägling |
| Fast+-funktion: | Nej |
| Energiförbrukning (avstängd): | 0 kWh |
| UN-nummer: | 84501100 |
| Centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Program för träningskläder: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WF3M841BWI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026