Hisense WF5S1045BW Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WF5S1045BW
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WF5S1045BW (60 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hisense WF5S1045BW eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

WF5S1045BWWF5S1245BWWF5S1045B*
WF5S1245B*
Nederlands
NL
GEBRUIKERSHANDLEIDING
Lees deze handleiding aandachtig vóór gebruik van deze machine
en bewaar deze voor latere raadpleging.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WF5S1045BW |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 69000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Antal program: | 19 |
| Energiförbrukning: | 52 kWh |
| Motor: | Borstlös |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 42 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 240 min |
| Antal tvättprogram: | 19 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 52 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Färgnamn: | Vit |
| Ursprungsland: | Kina |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Auto, Baby care, Cottons 60°C, Eco, Hygiene/anti-allergy, Jeans/denim, Quick 30°C, Rinse, Rinse & spin, Sport, Synthetics 40°C |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Certifiering: | SGS certiffication |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Bruttovikt: | 71000 g |
| Nettovikt: | 69000 g |
| Dörrdiameter: | 520 mm |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10 kg |
| Nominell kapacitet: | 10.5 kg |
| EAN: | 6901101825575 |
| Handtvätt: | Nej |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 678 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 71000 g |
| Tvättklass: | A |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Svart |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 41 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.52 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Staplingsbar: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Nej |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Nej |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84514000 |
| Tulltaxa, kod för Storbritannien: | 84514000 |
| Djup med stängd lucka: | 590 mm |
| Fläckborttagningsfunktion: | Nej |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.49 W |
| ECCN (Export Control Classification Number): | 84514000 |
| Ingen centrifugering: | Ja |
| Fast+-funktion: | Nej |
| Energiförbrukning (avstängd): | 0.49 kWh |
| Centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Program för träningskläder: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WF5S1045BW ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026