Hisense WFGA90141VM Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WFGA90141VM
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WFGA90141VM (76 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hisense WFGA90141VM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/76

English
USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WFGA90141VM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 77000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 54 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 57 kWh |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Eco, White |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 690 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 79000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | C |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 64 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 42 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WFGA90141VM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026