Hotpoint BFS 1222.1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint BFS 1222.1 (64 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint BFS 1222.1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/64

IT
Istruzioni per líuso
CONGELATORE
BFS 1222.1
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Descrizione dellíapparecchio, 3
Vista d’insieme
Avvio e utilizzo, 4
Avviare l’apparecchio
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 5
Escludere la corrente elettrica
Pulire l’apparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare l’apparecchio
Precauzioni e consigli, 6
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare l’ambiente
Anomalie e rimedi, 7
Assistenza, 8
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
Italiano, 1
Deutsch, 25
Nederlands
, 33
English, 9
GBIT
DE NL
Русский, 57
RU
Espanol, 41
Français, 17
FR
ES
Portuges, 49
PT
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | BFS 1222.1 |
| Produkttyp: | Frysskåp |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 185 kWh |
| Sladdlängd: | 2.45 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 24 kg/24h |
| antal stjärnor: | 4* |
| Termostat: | Ja |
| Frystemperatur (min): | -18 ° C |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 16 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Ström: | 16 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 92 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Låsning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint BFS 1222.1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Hotpoint Manualer
23 Mars 2026
3 Mars 2026
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
4 Juli 2025
2 Juli 2025
26 Juni 2025
26 Juni 2025
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026