Hotpoint RZAV21P Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RZAV21P (12 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RZAV21P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

GBGB
GBGB
GB
FREEZER
RZAV21T
RZAV21P
Operating Instructions
English
GB
Contents
Installation, 2-3-4
Positioning and connection
Reversible doors
Description of the appliance, 5
Overall view
Start-up and use, 6
Starting the appliance
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 7
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Defrosting the appliance
Precautions and tips, 8
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 9
Guarantee, 10
After Sales Service, 11
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | RZAV21P |
| Produkttyp: | Frysskåp |
| Bredd: | 545 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 197 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | C |
| Fryskapacitet: | 10 kg/24h |
| Produktens färg: | Vit |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Fryskapacitet brutto: | 78 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RZAV21P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Hotpoint Manualer
23 Mars 2026
3 Mars 2026
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
4 Juli 2025
2 Juli 2025
26 Juni 2025
26 Juni 2025
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026