Hotpoint H8I HT59 LS UK Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint H8I HT59 LS UK (6 sidor) i kategorin Diskmaskin. Denna manual har varit användbar för 19 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
6
Nedladdningar
1.277
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | H8I HT59 LS UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 35500 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 555 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 190 kWh |
| Torksystem: | Självtorkning |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Förpackningens bredd: | 625 mm |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 64 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Polen |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 3 |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Extra torr: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.644 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2660 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Bruttovikt: | 37500 g |
| Nettovikt: | 35500 g |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Förpackningsvolym: | 0.302 cm ^ |
| Självbalanserande gångjärn: | Ja |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 37500 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ G |
| Produktstorlek (BxDxH): | 598 x 555 x 820 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Tvättklass: | A |
| Energiklass: | B |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Skutdörr |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.5 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Inbyggd lampa: | Nej |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 240 min |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 625 x 675 x 910 mm |
| Längd på anslutningsslang: | 1.55 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Torkklass: | A |
| Snabbtvätt: | Ja |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Delicate 45°C, Eco 50°C, Mixed, Pre-wash, Quick 45°C, Self-Clean 65°C |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 820 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 900 mm |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84221100 |
| Högsta temperatur för varmvattentillflödet: | 60 ° C |
| Automatprogram: | Ja |
| Automatisk öppning av dörr: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 6 W |
| Indikatorljus för golv: | Ja |
| Vilolägets varaktighet: | 12 min |
| Produkthöjd: | Standard (80 - 85 cm) |
| Hotpoint-teknik (disk): | 3D Zone Wash, Hydroforce 3rd Rack, Maxi Space Tub |
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026