Hotpoint WMUD 942B Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint WMUD 942B (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 30 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
1.9 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.091
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMUD 942B |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 195 min |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cotton, Eco, Hand/wool, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 12254 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 62 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.36 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 245 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026