McIntosh MC1.25KW Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC1.25KW (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC1.25KW eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MC1.25KW
Quad Balanced
Power Amplier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC1.25KW |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 71700 g |
| Bredd: | 450.9 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 312.7 mm |
| Material: | Glass, Stainless steel, Steel |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Toppeffekt per kanal: | 1200 W |
| RMS uteffekt per kanal (4 Ohm): | 1200 W |
| RMS uteffekt per kanal (8 Ohm): | 1200 W |
| RMS uteffekt per kanal (2 Ohm): | 1200 W |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Vikt inkl. förpackning: | 83400 g |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 124 dB |
| Dämpfaktor: | 40 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC1.25KW ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026