McIntosh MC207 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC207 (24 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC207 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

MC207
Owner’s Manual
McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
Seven Channel Power Amplier
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC207 |
| Färg på produkten: | Roze |
| Vikt: | 37600 g |
| Bredd: | 445 mm |
| Djup: | 533 mm |
| Höjd: | 239 mm |
| Husmaterial: | Kunststof |
| Typ av lampa: | LED |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP20 |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Monteringsmetod: | Vrijstaand |
| Typ av strömkälla: | Batterij/Accu |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 1 |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Färg ljus: | Warm wit |
| Färgtemperatur: | 3000 K |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| Batterier krävs: | Ja |
| skyddsklass: | III |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.000 % |
| Dimbar: | Nee |
| Antal lysdioder: | 1 |
| Batterier-ingår: | Nee |
| Laddbart batteri: | Nee |
| Toppeffekt per kanal: | 200 W |
| RMS uteffekt per kanal (4 Ohm): | 200 W |
| RMS uteffekt per kanal (8 Ohm): | 200 W |
| Utgångsimpedans: | 8 Ω |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 1400 W |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Högsta strömstyrka: | 12 A |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 112 dB |
| Dämpfaktor: | 140 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC207 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026