McIntosh MC-2102 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC-2102 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC-2102 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
Owners
Manual
MC2102
MC2102 Power Amplifier
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC-2102 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Strömförsörjning: | 100 - 120V/220 - 240V |
| LED-indikatorer: | Slaapstand |
| Skärm diagonal: | 24 " |
| Upplösning: | 1920 x 1200 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Original bildförhållande: | 16:10 |
| Betraktningsvinkel, horisontell: | 178 ° |
| Betraktningsvinkel, vertikal: | 178 ° |
| Typiskt kontrastförhållande: | 800:1 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Ja |
| Kabellåsspårtyp: | Kensington |
| Inbyggda högtalare: | Nee |
| Strömförbrukning (i standby): | 1 W |
| Certifiering: | CE, TÜV, FCC, CCC, PCBC/B-Mark, PSB, GEEA/Energy label |
| Display, antal färger: | 16.78 miljoen kleuren |
| HDCP: | Nee |
| HD typ: | Full HD |
| Ingångsström: | Ja |
| Respons tid: | 16 ms |
| Pixelpitch: | 0.270 x 0.270 mm |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 100 x 100,200 x 100 mm |
| DVI-D-portar: | 1 |
| Hållbarhetscertifikat: | ENERGY STAR |
| Ljusstyrka (typiskt): | 400 cd/m² |
| Bildförhållande: | 16:10 |
| Digital horisontell frekvens: | 31.5 - 119.2 kHz |
| Digital vertikal frekvens: | 50 - 85 Hz |
| Effektiv bilddiameter: | 518 x 324 mm |
| Integrerad TV-tuner: | Nee |
| Inbyggd kamera: | Nee |
| Djup (utan bas): | 306 mm |
| Höjd (utan bas): | 423.4 mm |
| Bredd (utan bas): | 554.2 mm |
| Vikt (utan bas): | 11800 g |
| Plug and play: | Ja |
| Strömförbrukning (PowerSave): | 42 W |
| Horisontellt vridbar: | Ja ° |
| Nuvarande omdöme: | 1.1 A |
| Säkerhet: | UL/C-UL, CSA |
| DVI-I-portar: | 1 |
| Gångjärn: | Ja |
| Standardupplösning: | 2.3 Pixels |
| Strömförbrukning (typiskt): | 83 W |
| Drifttemperatur (TT): | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 30 - 80 procent |
| Tiltvinkelområde: | Ja ° |
| Höjdjusteringsområde (tum): | 5.9 " |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC-2102 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026