McIntosh C48 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh C48 (28 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om McIntosh C48 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
C48
Audio Preamplifier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | C48 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 12000 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 457.2 mm |
| Höjd: | 152.4 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | - kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.002 % |
| XLR ut: | 4 |
| Toppeffekt per kanal: | - W |
| Produktens färg: | Svart |
| Strömförbrukning (vanlig): | 30 W |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Equalizer: | Ja |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | - dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh C48 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026