McIntosh MC452 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC452 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC452 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MC452
Quad Balanced
Power Amplier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC452 |
| Vikt: | 49900 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 239.7 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| XLR ut: | 2 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Toppeffekt per kanal: | 450 W |
| Utgångsimpedans: | 8 Ω |
| Produktens färg: | Aluminium, Black |
| bruksanvisning: | Ja |
| Vikt inkl. förpackning: | 64900 g |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Ändamål: | Uppträdande/scen |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 124 dB |
| Dämpfaktor: | 40 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC452 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026