McIntosh MA7000 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MA7000 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MA7000 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
MA7000
Owner’s Manual
Integrated Amplifier
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MA7000 |
| Vikt: | 44300 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 239.7 mm |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Toppeffekt per kanal: | 250 W |
| RMS uteffekt per kanal (4 Ohm): | 250 W |
| RMS uteffekt per kanal (8 Ohm): | 250 W |
| RMS uteffekt per kanal (2 Ohm): | 250 W |
| Produktens färg: | Svart |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Equalizer: | Ja |
| Frekvensområde: | 20 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 115 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MA7000 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026