McIntosh C2300 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh C2300 (24 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om McIntosh C2300 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
C2300
Tube Preamplifier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | C2300 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 13.41 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 457.2 mm |
| Höjd: | 193.7 mm |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.08 % |
| XLR ut: | 3 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Ingångskänslighet: | 4.5 mV |
| Toppeffekt per kanal: | - W |
| Linjeingångar (RCA): | 6 |
| Linjeutgångar (RCA): | 4 |
| Produktens färg: | Svart |
| Hörlursanslutning: | 6,3 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 20410 g |
| Strömförbrukning (vanlig): | 75 W |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Equalizer: | Ja |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Strömingång: | Ja |
| XLR-ingång: | Ja |
| Högtalare anslutning typ: | RCA |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 93 dB |
| Utnivå: | 45 mV |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh C2300 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026