McIntosh MC257 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC257 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC257 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MC257
Power Amplifier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC257 |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 68000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 580 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Trumminnehåll: | 56 l |
| Fördröjd starttimer: | Nee |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Tvätt energiförbrukning: | 0.98 kWu |
| Var klass: | A |
| Årlig tvättenergiförbrukning: | 193 kWu |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 59 dB |
| Övervakning av lödderskum: | Ja |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Nuvarande: | 10 A |
| Ljudnivå under centrifugering: | 77 dB |
| Årlig tvättvattenförbrukning: | 11000 l |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 2100 W |
| Wasprogramma's: | Hygiene/anti-allergy, Black |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC257 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026