McIntosh MC2KW Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC2KW (32 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC2KW eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

MC2KW
Owner’s Manual
McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
Power Amplifier
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC2KW |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 55800 g |
| Bredd: | 450.9 mm |
| Djup: | 625.4 mm |
| Höjd: | 312.7 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Toppeffekt per kanal: | 2000 W |
| Utgångsimpedans: | 8 Ω |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Vikt inkl. förpackning: | 67100 g |
| Frekvensområde: | 20 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Likströmsingång: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Manual: | Ja |
| Högsta strömstyrka: | 200 A |
| Ändamål: | Uppträdande/scen |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 123 dB |
| Dämpfaktor: | 100 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC2KW ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026