McIntosh MC302 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC302 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC302 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MC302
Power Amplifier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC302 |
| Vikt: | 44450 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 239.7 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Toppeffekt per kanal: | 300 W |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 600 W |
| AC-inspänning: | 110 V |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Högsta strömstyrka: | 6.6 A |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 122 dB |
| Dämpfaktor: | 40 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC302 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026