Miele K 7318 D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele K 7318 D (60 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele K 7318 D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

Gebruiksaanwijzing
Koelkast
Lees voor het opstellen – installeren – de ingebruikneming beslist de
gebruiks- en montagehandleiding. Dat is veilig voor u en zo voorkomt
u schade.
nl-NLM.-Nr. 12 332 120
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | K 7318 D |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Touch |
| Dörrgångjärn: | Vast |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 55000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 848 mm |
| Nettoskatt: | 1950 W |
| Antal platsinställningar: | 14 couverts |
| Torksystem: | Condensatie |
| Dörrfärg: | Roestvrijstaal |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Nee |
| Wi-Fi-kontroll: | Nee |
| Ljudnivå: | 44 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | C |
| Förpackningens vikt: | 57000 g |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Djuppackning: | 665 mm |
| Förpackningshöjd: | 920 mm |
| Belysning inuti: | Nee |
| Installationsfackets bredd: | 598 mm |
| Installationsfack djup: | 600 mm |
| Installationsfack höjd: | 848 mm |
| Vattenförbrukning per cykel: | 11 l |
| Blåtand: | Nee |
| Nuvarande: | 10 A |
| Integrerad timer: | Ja |
| Dörrpanel ingår: | Ja |
| Självrengörande: | Nee |
| Inverterteknik: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 75 kWu |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Italië |
| Kod Storbritanniens handelstull: | 8422110000 |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Roestvrijstaal |
| Kåpa material: | Roestvrijstaal |
| Golvindikatorlampa: | Nee |
| Färdig att använda indikatorlampa: | Ja |
| Saltindikator: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Översvämningsskydd: | Nee |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| AquaSensor funktion: | Nee |
| Extra torr: | Nee |
| Glasskydd: | Nee |
| Halvlastad: | Nee |
| Belastningssensor: | Nee |
| Automatisk lastigenkänning: | Nee |
| Antal sprutzoner: | 2 |
| Tvättprogram: | Auto 50-60°C, Eco, Intensive 60°C, Mixed, Soak |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 60 °C |
| Nedre kupan: | Vouwbaar |
| Vattentillgång: | Cold, Hot |
| Korgar justerbar placering: | Lower, Upper |
| Övre korgställ: | Vouwbaar |
| Fjärrstöd för smartphone: | Nee |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Rinse Plus-funktion: | Nee |
| Maximal fatstorlek (lägsta korgen): | 31 mm |
| Övre korg justerbar höjdnivåer: | 2 |
| Artificiell intelligens för tvätt: | Nee |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A tot F |
| Självbalanserande gångjärn: | Ja |
| Regelpaneel: | Engels |
| Maximal fatstorlek (övre korg): | 30 mm |
| Tvättsystem: | Smeg Orbital |
| Produktens höjd: | Standaard (80-85 cm) |
| Anti-dropp insatser: | Nee |
| Antal övre korgställ: | 3 |
| Dörrgångjärnssystem: | Smeg FlexiFit |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele K 7318 D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026