Miele KDN 4174 E Active Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KDN 4174 E Active (3 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele KDN 4174 E Active eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/3

KDN 4174 E Active
Fritstående køle-/fryseskab
med NoFrost til en attraktiv pris.
Yderligere informationer om dette produkt finder du her:
http://www.miele.dk
• Ingen rim på frysevarerne– ingen
afrimning takket være NoFrost
• Grebsfri design med integreret
dørgreb
• Fleksibel forøgelse af frostrummet–
VarioRoom
• Hurtig nedkøling af madmidler med
Superkøl-automatik
• Rummelig skuffe til frugt og grønt–
VeggieBox
EAN: 4002516528319/ Materiale nummer: 11980370/
Gammeltmaterialenummer:38417454EU1
Model
Køle-/fryseskabe •
Konstruktion
Fritstående •
Hængslingssidehøjre, kan skiftes
Hængslingsside kan ændres•
Design
Kabinetfarve Hvid
Frontfarve Hvid
Belysningsart LED
Betjeningskomfort
NoFrost •
VarioRoom •
Styring
Elektronisk temperaturvisning og -indstillingEasyControl
Præcis indstillingGefriertemperatur
Uafhængig temperaturindstilling af køle- og frysezoneNej
SuperFrost •
Antal temperaturzoner2
ECO-mode •
Køleskab/-zone
Antal hylder4
Antal indvendige dørstativ til konserves3
deraf dørhylder til flasker1
Dørhylder 4
Fryseskab/-zone
Antal fryseskuffer3
Effektivitet og holdbarhed
Energieffektivitetsklasse (A-G)E
Energiforbrug pr. år i kWh239,00
Energiforbrug i 24h i kWh0,65
Sikkerhed
Akustisk døralarm•
Akustisk temperaturalarm•
Optisk døralarm•
Optisk temperaturalarm•
Tekniske data
Produktbredde i mm600
Produkthøjde i mm1860
Produktdybde i mm660
Vægt in kg63,8
Klimaklasse SN-T
Kølezone i l216
4-stjernet fryseboks89
Nettokapacitet i alt i l305
Opbevaringstid ved fejl i t.12
Frysekapacitet i h/kg10,00
Lydniveauklasse (A-D)D
Lydniveau i dB(A) re1pW42
Strømforbrug i milliampere (mA)1500
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KDN 4174 E Active |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 62300 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 660 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 239 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.656 kWh/24h |
| Antal fryslådor: | 3 |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Fryskapacitet: | - kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 305 l |
| Bulleremission, klass: | D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Fryskapacitet netto.: | 89 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Kylkapacitet netto: | 216 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Burkhylla: | Ja |
| Displayens placering: | Insida |
| Flaskhållare i dörren: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KDN 4174 E Active ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026