Miele KFN 4795 CD Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KFN 4795 CD (62 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Miele KFN 4795 CD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/62

Gebruiksaanwijzing
Koel-vriescombinatie
Lees voor het opstellen – installeren – de ingebruikneming beslist de
gebruiks- en montagehandleiding. Dat is veilig voor u en zo voorkomt
u schade.
nl - NL, BEM.-Nr. 12 357 770
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KFN 4795 CD |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 77700 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 675 mm |
| Höjd: | 2015 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 162 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.46 kWh/24h |
| Antal fryslådor: | 3 |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Förpackningens bredd: | 615 mm |
| Fryskapacitet: | - kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal temperaturzoner: | 2 |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Sensor, Touch |
| Låddjup: | 767 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 20 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | C |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 371 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 8418102099 |
| Ansluten effekt: | 1.4 W |
| Fryskapacitet netto.: | 103 l |
| Kylkapacitet netto: | 268 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Burkhylla: | Ja |
| Fellarm: | Ja |
| Displayens placering: | Insida |
| Dörrfack för flaskor: | Ja |
| Smart Frost (kylskåp): | Ja |
| Flaskhållare i dörren: | Ja |
| Freshness-galler: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KFN 4795 CD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026