Miele KFN 29132 edt/cs Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KFN 29132 edt/cs (72 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele KFN 29132 edt/cs eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

Operating and installation
instructions
Fridge-freezer
To avoid the risk of accidents or damage to the appliance it is
essential to read these instructions before it is installed and used for
the first time.
en–GB, IEM.-Nr. 11 199 410
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KFN 29132 edt/cs |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 655 mm |
| Höjd: | 2011 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 251 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.663 kWh/24h |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Certifiering: | CE |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 26 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Antal hyllor i frysen: | 5 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 338 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 95 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 243 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Dörröppningsvinkel: | - ° |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KFN 29132 edt/cs ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026