Onkyo TX-SR608 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-SR608 (76 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-SR608 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/76

AV接收機
TX-SR608
使用手冊
謝謝閣下購買Onkyo的AV接收機。
在連接各部件及接通電源之前,請先徹底閱讀本
手冊。
遵從本手冊內的各項指示,您的AV接收機能夠
獲得最優秀表現以及從聆聽享受中,將使您獲得
最大樂趣。
請保留好此手冊以備將來參考之用。
目錄
簡介..................................................................2
連接...............................................................12
開啟和基本操作.......................................21
進階操作.....................................................37
控制iPod和其他設備..........................57
其他...............................................................65
C
t
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-SR608 |
| Vikt: | 11500 g |
| Höjd: | 297 mm |
| Förpackningens bredd: | 423 mm |
| Strömförsörjning: | AC 230 V, 50 Hz |
| HDMI: | Ja |
| Impedans: | 4 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 7.2 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.08 % |
| Produktens färg: | Silver |
| Låddjup: | 570 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 14000 g |
| Strömförbrukning (vanlig): | 620 W |
| Produktstorlek (BxDxH): | 435 x 176 x 329 mm |
| Frekvensområde: | 5 - 100000 hz |
| RDS radio ingår: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 106 dB |
| FM band: | 87.5 - 108 MHz |
| AM band: | 522 - 1611 kHz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-SR608 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026