Severin GS 8857 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin GS 8857 (58 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin GS 8857 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/58

ART.-NR. GS 8857
DEGebrauchsanweisung Gefrierschrank 2
GBInstructions for use Cabinet freezer 15
FRMode d’emploi Congélateur armoire 27
NLGebruiksaanwijzing Vrieskast 39
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | GS 8857 |
| Produkttyp: | Frysskåp |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 19 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 580 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 163 kWh |
| Sladdlängd: | 0.15 m |
| Förpackningens vikt: | 32 g |
| Förpackningens bredd: | 125 mm |
| Djuppackning: | 230 mm |
| Förpackningshöjd: | 10 mm |
| Fryskapacitet: | 3 kg/24h |
| antal stjärnor: | 4* |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Certifiering: | CE |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Para: | 6 " |
| Drifttemperatur (TT): | 20 - 80 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 40 - 60 procent |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 84733080 |
| Könskoppling: | Mannelijk/Vrouwelijk |
| Anslutning 1: | SATA 15-pin |
| Anslutning 2: | 2 x SATA 15-pin |
| Kontakt 1 formfaktor: | Recht |
| Kontakt 2 formfaktor: | Recht |
| Anslutning 1 typ: | Mannelijk |
| Anslutning 2 typ: | Vrouwelijk |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 31393 g |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1100 mm |
| Energiklass: | E |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 80 l |
| Fryskapacitet brutto: | 86 l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Positionering på marknaden: | Bordsskiva |
| Bredd med öppen dörr: | 903 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841840200 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin GS 8857 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Severin Manualer
29 September 2024
21 September 2024
31 Augusti 2024
23 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
21 Augusti 2024
21 Augusti 2024
18 Augusti 2024
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026