Severin RKG 8927 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin RKG 8927 (93 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Severin RKG 8927 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/93

ART.-NR. RKG 8927 / 8928 / 8929
DEGebrauchsanweisung Kühl-Gefrierkombination 2
GBInstructions for use Fridge/freezer combination 15
FRMode d’emploi Réfrigérateur/congélateur 25
NLGebruiksaanwijzing Koel/vriescombinatie 37
ESInstrucciones de uso Frigorífico combi 47
ITIstruzioni per l’uso Combinazione frigorifero/congelatore 59
SVBruksanvisning Kylskåp/fryskombination 71
PLInstrukcja użytkowania Połączenie lodówki z zamrażarką 81
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | RKG 8927 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 545 mm |
| Djup: | 668 mm |
| Höjd: | 1865 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 219 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 590 mm |
| Fryskapacitet: | 3.5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Djup utan handtag: | 65000 mm |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 688 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 68000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 19 h |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 250 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 70 l |
| Kylkapacitet netto: | 180 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Styrhjul: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin RKG 8927 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Severin Manualer
29 September 2024
21 September 2024
31 Augusti 2024
23 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
21 Augusti 2024
21 Augusti 2024
18 Augusti 2024
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026