Severin KH 2043 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KH 2043 (58 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin KH 2043 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/58

FIN
RUS
Toastofen mit Kochplatten
Mini cooker with oven and hot-plates
Mini four réchauffeur avec plaques de cuisson
Mini fornuis met oven en kookplaten
Mini cocina con horno y placas térmicas
Cucinino con forno e piastre di cottura
Bageovn med kogeplader
Miniugn med kokplattor
Miniuuni keittolevyillä
Mini kuchenka z piekarnikiem i płytami grzejnymi
Φουρνκι με εστες
Миниэлектропечь с духовкой
и конфорками
Manuale d’uso
Instrucciones de uso
Gebruiksaanwijzing
Mode d'emploi
Instructions for use
Gebrauchsanweisung
Brugsanvisning
Bruksanvisning
Käyttöohje
Instrukcja obsługi
Руководство по
эксплуатации
Οδηγες χρσεως
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | KH 2043 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Antraciet |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 120000 g |
| Bredd: | 704 mm |
| Djup: | 749 mm |
| Höjd: | 1955 mm |
| Nettoskatt: | 127 W |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Ljudnivå: | 41 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Årlig-energiförbrukning: | 285 kWu |
| Förpackningens vikt: | 133800 g |
| Frys nettokapacitet: | 137 l |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24u |
| Kylskåpets nettokapacitet: | 344 l |
| No Frost (kylskåp): | Ja |
| Kylskåp invändig belysning: | Ja |
| Typ av lampa: | LED |
| Multi-luftvägssystem (kylskåp): | Ja |
| Antal hyllor i kylskåp: | 3 |
| Antal-grönsakslådor: | 1 |
| Frysläge: | Onder |
| No Frost (frys): | Ja |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 14 uur |
| Snabbfrysfunktion: | Ja |
| Antal fryshyllor: | 4 |
| Total nettokapacitet: | 481 l |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Hyllmaterial: | Glas |
| Kylskåpsdörrfickor: | 4 |
| Till fackområdet: | Ja |
| Larm för öppen dörr: | Ja |
| Ugnens termostatområde: | 100 - 250 ° C |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Lägsta drifttemperatur: | 10 °C |
| Maximal temperatur (drift): | 43 °C |
| Klimaatklasse: | SN-T |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Inverterteknik: | Ja |
| Plats för visning: | Binnenin |
| Ursprungsland: | Italië |
| Djup utan handtag: | 704 mm |
| Djup när dörren är öppen: | 1356 mm |
| Justerbar termostat: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Kemisk belastning (Sverige): | Ja |
| Reduktion av kemisk belastning (Sverige): | 50 |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 2 |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 26 l |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Inkluderad ugn: | Ja |
| Mått, bakplåt: | 39 x 28.5 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KH 2043 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Severin Manualer
22 September 2024
6 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
27 Augusti 2024
25 Augusti 2024
24 Augusti 2024
24 Augusti 2024
24 Augusti 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026