Smeg C7GMXNLK9 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg C7GMXNLK9 (48 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg C7GMXNLK9 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | C7GMXNLK9 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 58100 g |
| Bredd: | 698 mm |
| Djup: | 598 mm |
| Höjd: | 915 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Höjd (min): | 880 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.99 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Grill med fläkt: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| bruksanvisning: | Ja |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Wok brännare: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | - l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Typ av ugnstimer: | Digital |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Tittfönster: | Ja |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Främre till vänster |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Wok |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Central |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.8 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3000 W |
| Höjdjustering: | 35 mm |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Liten |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Ugnsgaller: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Typ av förvaringsutrymme: | Nedfällbar förvaringslucka |
| Antal ugnsgaller: | 1 |
| Ugnstimer: | Ja |
| Typ av elektronisk tändning: | Tändknapp |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Undervärme och fläkt: | Ja |
| Gasinloppets placering: | Höger bak |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg C7GMXNLK9 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026