Smeg PGF75FSC Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PGF75FSC (16 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg PGF75FSC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

Summary
1INSTRUCTIONS FOR SAFE AND PROPER USE_______________20
2POSITIONING OF THE HOB_______________________________22
3ADJUSTMENT TO DIFFERENT TYPES OF GAS_______________29
4FINAL OPERATIONS_____________________________________31
5USING THE HOB________________________________________32
6CLEANING AND MAINTENANCE___________________________34
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES WHOSE
IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS MANUAL.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these are for the qualified
technicianwho must carry out a suitable check of the gas system,
install the appliance, set it functioning and carry out an inspection test.
INSTRUCTIONS FOR THE USER : these contain user advice,
description of the commands and the correct procedures for cleaning
and maintenance of the appliance.
19
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PGF75FSC |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Zilver |
| Vikt: | 117.7 g |
| Bredd: | 76 mm |
| Djup: | 17 mm |
| Höjd: | 145 mm |
| Snäll: | Wetenschappelijke rekenmachine |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Kraftkälla: | Batterij/Accu |
| Vormfaktor: | |
| Batteri/Batterispänning: | 3 V |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 1 |
| Omslag: | Ja |
| Tal: | 11 cijfers |
| Skärmens lutning: | Nee |
| Textregler: | - regels |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Batterityp: | CR2016 |
| Bakgrundsbelyst display: | Nee |
| Skärmstorlek (skärm): | 19 x 65 mm |
| Skärmmått (HxV) (imperial): | 0.73 x 2.56 " |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1050 W |
| Wokbrännarens effekt: | 4000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PGF75FSC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026