Smeg SFP6104TPS Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SFP6104TPS (73 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg SFP6104TPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFP6104TPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 42100 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 48 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Snabb värme: | Ja |
| Innermått (B x D x H): | 460 x 425 x 360 mm |
| Snabbstart: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Smart matlagningsfunktion: | Ja |
| Antal anpassningsbara recept: | 64 |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 45700 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Krom |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | - mm |
| Installationsfack, djup: | - mm |
| Installationsfack, höjd: | - mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 2700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Stektermometer: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Antal äggklockor: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SFP6104TPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026